בדק בית בחיפה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

 

מהי בדיקת בדק בית

בדק בית היא בדיקה שנעשית לדירה שאתם מעוניינים לקנות לפני רכישה. אז אם אתם רוצים לקנות דירה ולהיות שקטים ללא היסוסים והרהורים כדאי לכם לבצע בדיקה מקיפה לפני שאתם רוכשים אותה.

קצת על העיר חיפה

חיפה היא עיר צפונית מהממת ויפהפיה עם הרבה גנים ירוקים סביבה, ים מהממם, מקומות בילוי רבים, ובכלל עיר שכדאי וכיף מאוד לגור בה. יתרון נוסף הוא שהדירות זולות יותר בחיפה מאשר בערים המרכזיות האחרות תלאביב וירושלים.

למה כדאי לעשות בדיקת בדק בית

בדק בית אמור לתת לכם תמונה של הדירה שאתם רוצים לרכוש ללא תקלות כגון: בעיות רטיבות, דליפות של גשם, בעיות של אינסטלציה, בדיקות ליקויי המבנה, לקויי חשמל בדירה ועוד

כשאתם מעוניינים לרכוש דירה ורוצים לעשות לה בדק בית אתם צריכים לבחור טוב טוב מי יעשה לכם את הבדיקה על מנת שתהיו מרוצים ושקטים ולכן עליכם לבחור בקפדנות רבה את החברה הכי מקצועית ואת האנשים שייתנו לכם את המענה הכי מקצועי ואחראי לגבי הדירה שאתם מעוניינים לרכוש על מנת שלא תצטערו אחר כך כשכבר רכשתם את הדירה. אנשי המקצוע צריכים להיות מצויידים במכשירים טכנולוגיים הכי חדשים ומתקדמים ע"מ שייבצעו את הבדיקות בצורה מקסימלית.

מכיוון שחיפה היא עיר שחלק מבתיה בנויים במדרון ההר בדיקת המבנה תהיה מאוד חשובה וצריכה להיעשות בצורה מדוייקת. יש בחיפה גם הרבה דירות ישנות ולכן יש להקפיד על בדיקות מקצועיות ביותר.

הבדיקות החשובות שצריכות להתבצע ע"י בדק בית

בדיקת הסביבה

כיוון שחיפה היא עיר שיש בה הרבה מפעלים שגורמים לזיהום סביבתי, חשוב מאוד לבצע בה בדיקה סביבתית שתתבע ע"י מומחה לזיהומי אוויר ותבדוק שהמבנה שלכם לא נמצא באיזור שיש בו הרבה זיהומי אוויר שחס וחלילה לא תסבלו לאחר מכן מריחות לא נעימים בסביבה או מאויר לא נקי ומזוהם בסביבה שלכם. הבדיקה הסביבתית כוללת גם בדיקת קרינה, גזים ורעש שכמובן חשובים מאוד לאיכות חייכם. הבדיקה הסביבתית יכולה לפעמים גם לפסול מבנה שנמצא במקום מזוהם ולכן הבדיקה היא הכרחית וחשובה ביותר.

בדיקת המבנה

כפי שאמרנו בגלל שחלק מהדירות בחיפה בנויות על מדרון ההר , בדיקה ראשונית שצריכה להיעשות היא בדיקה לאיתור ליקויי בנייה., על מנת לראות שהמבנה עומד בתקני בטיחות התואמים את האזור הגיאוגרפי עליו נמצא המבנה.

בדיקות אינסטלציה

בדיקה נוספת לא פחות חשובה היא בדיקת האינסטלציה של הדירה. על מנת שלא יהיו רטיבויות בדירה שמביאה לעובש ולריחות נוראים, ועל מנת שלא תחוו פיצוצי צנרת שיכול להציף את הדירה שלכם ולהרוס חלק מהרכוש ,ועל מנת שלא ייכנסו מי גשמים לבית אתם כמובן צריכים לבדוק טוב טוב את הצנרת והאינסטלציה בדירה, וזאת כדאי לכם לעשות עם המכשור הטכנולוגי המתקדם ביותר שיש היום בשוק שיכול לאבחן בקלות את מצב הצנרת שלכם ולחסוך לכם הרבה עוגמת נפש לאחר שאתם כבר בדירה שלכם. אסור לכם להתפשר על האנשים המקצועיים ביותר עם שנות ניסיון וכמובן על המכשור הטוב ביותר.

בדיקת החשמל בדירה

בדיקות החשמל הן חשובות ביותר בדירה ושומרות כמובן על הבטיחות שלכם ולכן הן גם צריכות להתבצע אצל האנשים הכי מקצועיים שיש עם המכשור הכי טוב שיש. ואם זה כמובן דירות חדשות מהקבלן צריך לבדוק טוב טוב שאכן קיבלתם את כל מה שהובטח לכם מהקבלן. וכדאי שזה יתבצע ע"י האנשים המקצועיים והטובים ביותר שייבדקו שהקבלן אכן נתן לכם את כל מה שהובטח לכם ממנו.

התאמה לחוקים ותקנות הבניה של העיר חיפה

החוקים והתקנות בענף הבניה משתנים מעיר לעיר. הקבלן חייב לעמוד בתקנות של אותה העיר במקרה זה של חיפה. ולכן בבדק בית בחיפה חשוב להקפיד להתאים את הבדיקה לתקנות.

שילוב של ביטחון, בטיחות ואיכות חיים

בדק בית בחיפה צריך לכלול בתוכו את כל ההיבטים הקובעים בסופו של דבר איך אדם ירגיש בביתו בצורה הבטוחה ביותר. צריך להתייחס ברצינות רבה לכל נושא הבטיחות, שזה כמובן כולל בתוכו את נושא הבטיחות של המבנה, את נושא החשמל שאם לא ייבדק כמו שצריך יכול להוות סיכון אם אינה מותקנת כמו שצריך, אפילו בדיקת רעש היא משמעותית וצריך להתייחס אליה ברצינות רבה. וכמובן בדיקות נזילות ורטיבות חשובה ביותר כדי שלא יהיה צריך לטפל בדירה לאחר רכישתה וגם לדעת שלא נגרמת שחיקה של הקירות מרטיבות סמויה.

חשיבות רבה בבחירת חברה המובילה בתחום

יש חשיבות רבה בבחירת החברה שתעשה לנו את בדק הבית, זה לא עוד חוות דעת רגילה, רכישת דירה היא דבר רציני ביותר זה הדבר אולי הרכישה הכי רצינית שלנו בחיים, הדירה שלנו היא הביטחון שלנו ואנו רוצים לגור בשקט ובשלווה עם איכות חיים טובה. ולכן יש לשקול הרבה מאוד פרמטרים שיקבעו כיצד תיראה איכות החיים בדירה. ישנן הרבה חברות המבצעות בדק בית בחיפה וצריך לעשות תחקיר נרחב לפני שאנו בוחרים מי החברה הטובה ביותר והמקצועית ביותר שתעשה לנו את הבדק בית הטוב ביותר ותתן לנו את השקט שלנו בבחירת הדירה הטובה והאיכותית ביותר, ללא נזקים מיותר בעתיד.

לסיכום

חיפה היא אחת הערים הפופולאריות בקרב רוכשי הדירות, יש בה את כל מה שנחוץ לרכישת דירה חדשה לגמרי ולכן היא מועדפת מאוד על זוגות צעירים. הרבה אנשים לא מודעים כי בדירות חדשות עלולים להתגלות ליקויי בנייה חמורים, שבעתיד ייתגלו כסיוט. לכן, לפני שנכנסים לדירה חשוב מאוד לבצע בדיקת בדק בית בחיפה, שתאתר לכם את כל הליקויים בנכס החדש ותתן לכם הרגשה של שקט ושלווה לעתיד. אם מדובר בדירות יד שנייה אז כאן אין ספק שקיימים הרבה יותר ליקויים בדירה ולכן כדאי ורצוי מאוד לעשות בדק בית ולתקן את הליקויים שנוצרו במשך השנים על מנת שנוכל להיכנס ולגור בבית ללא דאגות מיותרות.

ולכן אל תוותרו על עוד השקעה קטנה ונוספת של בדק בית לפני שתיכנסו לדירה חדשה אם זה מהקבלן ואם זה יד שנייה לאחר שהשקעתם ממיטב כספיכם, וזאת על מנת שתוכלו לגור בבית ללא תקלות העלולות לצוץ בעתיד בשקט ובשלווה.